Apple 16-inç MacBook Pro’yu piyasaya sürdü ve evet, ‘yeni’ bir klavyesi var

Awwwyeahhh! Dünkü söylentilerin toparlarında sıcak olan Apple, 16 inçlik MacBook Pro dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü.

Dizüstü bilgisayar güncellemeleri için normalde heyecanlanmadım, ancak 16 inç MacBook Pro biraz farklı. Neden? Çünkü şirket nihayet korkunç kelebek klavyesine geri döndü ve bunun yerine çok daha güvenilir makas mekanizmasıyla yeni bir tane kurdu.

Hayır, bu tam olarak “yeni” klavye değil, Apple’ın pazarlaması size inanmanızı isterdi, ama her neyse. Teşekkürler kelebek kabusu bitti … şimdilik.

Şirket, “1 mm anahtar seyahat” ve “istikrarlı” bir his verdiğini belirten, “Yeni” yazı alanına Magic Keyboard olarak atıfta bulunur. İlginçtir ki, Apple, Touch Bar’ın yanında fiziksel bir kaçış anahtarı da içeriyordu; Dokunma Çubuğunu kullanan herkes.

Apple 16 inç macbook pro sihirli klavye
Cennetteki manna gibi.
Apple ayrıca 16 inç MacBook Pro’daki soğutma sistemine de sahip oldu. Şirketin buna göre yeniden yapılandırılması, onlara göre “hava akışında yüzde 28 artış” ile sonuçlanmalıdır.

Zaman bu istatistikleri anlatacak, ancak en azından 16 inç MacBook Pro’nun önceki nesilden daha yoğun işleri yapabilmesi gerekiyor.

Bu iyi bir şey, çünkü Apple bu dizüstü bilgisayarla özellikleri güçlendirdi. 5.0 GHz hızlarına kadar (Turbo boost ile) çalışabilen 8 çekirdekli yeni işlemcilere sahip. Ayrıca bunu başarabilen ilk Apple dizüstü bilgisayarı olan 64 MB RAM gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip olacak şekilde genişletilebilir.

Şirket ayrıca bu kez grafiklere yoğunlaştı ve AMD Radeon Pro 5000M serisini seçti. 16 inç MacBook Pro ile 8GB’lık VRAM seçeneği var ve bu da çok fazla video uzmanını memnun etmeli.

16-inç macbook pro müzik yazılımı
Mmmmmm, bunun video yazılımı olmadığını biliyorum, ancak yine de harika görünüyor.
Görünüşünü sevdiğim bir diğer özellik ise 16-inç MacBook Pro’ya 8TB SSD takma yeteneği. Şirkete göre, bu bir notebookta sıkışan en büyük SSD. Bunu elde etmek için evinizi yeniden ipoteğe ihtiyacınız olacak mı? Muhtemelen, fazladan 2.200 $ geri vereceğinizden, ancak depolayabileceğiniz tüm güzel şeyleri düşünün.

16-inç MacBook Pro’nun temel modeli 2.399 $ ‘ı geri koyacaktır, ancak bütün domuzları istiyorsanız? 2.4GHz 8 çekirdekli 9. nesil Intel Core i9 işlemciyle mi? Ve 64 GB RAM? Ve bir 8 TB SSD? Bu, arkadaşlar, size 6,099 dolar verecek. Güzel.

Her neyse, 16 inç MacBook Pro, Apple’ın son birkaç yılda yaptığı en ilginç dizüstü bilgisayar güncellemelerinden biri. Umarım, şirketin nihayet MacBook’larını nihayet tam anlamıyla kullanmaya başladığını gösterir, ancak bunun doğru olup olmadığını görmek için birkaç ay beklemem gerekecek.

O zamana kadar, bu doğru yönde bir adımdır – en azından bir klavye seviyesinde geriye doğru bir adım olsa bile. İyi bir şekilde.

Yorum Gönderin